A Nobel-díjas Robert Millikan egyszer azt mondta, hogy számára felfoghatatlan, hogyan lehet egy valódi ateista tudós. Ha megnézzük a statisztikákat, azt látjuk, hogy a tudósok kb. 40%-a istenhívő, és ez száz évvel ezelőtt is ugyanilyen arányú volt. Viszont ha a Nobel-díjasokat nézzük, ott azt látjuk, hogy a 65%-a keresztény, illetve a kémiai Nobel-díjasok aránya az még magasabb ennél, 72% fölött van. A fizikai Nobel-díjasok 65%-a keresztény és nem sokkal marad el tőlük a keresztény orvosi Nobel-díjasok aránya.
Tehát nem mondhatjuk azt, hogy ne lennének keresztény tudósok. Werner Heisenberg és Max Planck, a kvantumfizika megalapozói szintén keresztények voltak, illetve például Richard Smalley, a nanotechnológia atyja keresztény volt. Szóval a kereszténység és a tudomány szorosan együtt jár; olyannyira, hogy amikor Maxwell megalapította a Cambridge-i Egyetemen a Cavendish Laboratóriumot, az egyik zsoltárból kiíratta a kapujára azt a szöveget, hogy „Nagyok az ÚR tettei, kikutathatják, akiknek csak kedvük telik benne” (111. Zsoltár). És ez az a laboratórium, ahol felfedezték az atommagot, az elektront, a DNS kettős hélixét stb.
Robert Oppenheimer és Ian Whitehead azt mondták, hogy a modern tudomány a kereszténység talajáról nőtt ki, de Paul Davies még ennél is tovább megy – aki egyébként maga is agnosztikus/ateista – ő azt állítja, hogy a modern tudomány a keresztény világnézetből kölcsönzött előfeltevésekkel dolgozik, még az ateista tudósok is.
Statisztikák:
https://www.nature.com/articles/386435a0
https://www.sciencemag.org/news/1997/04/scientists-keeping-faith-god
http://www.gutenberg.cc/articles/eng/list_of_christian_nobel_laureates
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Christian_Nobel_laureates#Physics